Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 • 1. Jestem zainteresowany udziałem w programie E-BALANS. Od czego mam zacząć ?

  To dość proste. Najlepiej zadzwonić na numer naszej infolinii 698 978 419 lub za pomocą formularza kontaktowego. W obu przypadkach kolejnym krokiem będzie umówienie daty osobistego spotkania w naszym gabinecie w Jaworzu, przy ulicy Zdrojowej 93.

   

  Pierwsze spotkanie ma charakter rozmowy, w trakcie której omawiamy sytuację zdrowotną pacjenta i jego oczekiwania. To także okazja do bardziej szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

 • 2. Czym różni się Wasz sposób odchudzania od innych dostępnych na rynku ?

  Są trzy niezwykle istotne elementy naszego działania, które pozwalają uważać tę metodę za szczególną. Pierwszy bierze się z przekonania, że skoro nadwaga czy otyłość rzadko wynikają z jednej przyczyny, to również sposób obniżania masy ciała nie będzie skuteczny, o ile nie będziemy działali w różnych obszarach, stosując różnorodne bodźce.

  Z tego wynika również drugi atut naszej pracy. Jest nią bardzo daleko posunięta personalizacja działań wobec każdej z osób, która uczestniczy w naszym programie. Ma to kluczowe znaczenie zarówno na etapie szukania prawdziwych przyczyn nadwagi, jak i w okresie późniejszej pracy nad obniżaniem masy ciała.

  A wszystko to połączone jest w całość przez specjalnie zaprojektowane w tym celu narzędzie, jakim jest aplikacja  E-BALANS.   

 • 3. Mam nadwagę. Ile mogę schudnąć, stosując Waszą metodę w ciągu miesiąca czy kilku miesięcy ?

  Dla każdego to będzie zawsze proces indywidualny. Przyjmuje się, że nie powinniśmy tracić na wadze więcej niż ok. 1 kg tygodniowo. Pamiętajmy jednak, że o jakości terapii nie decyduje nigdy ilość zrzuconych w czasie kilogramów. To przy odrobinie samozaparcia potrafimy już zrobić w sposób dowolny. Istotą całego procesu redukcji masy ciała jest więc nie tyle jego tempo, co trwałość zmian. A sprawa nie jest bagatelna. Dla naszego zdrowia lepiej czasem nie rozpoczynać odchudzania, niż po „zrzuceniu” kilkunastu kilogramów, powrócić następnie do wagi pierwotnej. Lepszym więc niż pytaniem „ile”, będzie raczej „czy schudnę w sposób trwały”.

 • 4. Co to jest program E-BALANS ?

  W dużym skrócie jest to program, który w momencie, kiedy osoba z nadwagą decyduje się na obniżenie masy swojego ciała, będzie zapewniał jej wszelkie niezbędne w tym procesie wsparcie. Dotyczy to wszystkich aspektów procesu odchudzania, począwszy od wyboru metody, niemal dla każdego indywidualnej, a kończąc na elementach utrzymujących stały, wysoki poziom motywacji w działaniu. Zakładamy przy tym, że wyrzeczenia i umartwianie się nie wytrzymują z reguły próby czasu, więc ważne jest, aby cały proces był również komfortowy i przyjemny.        

 • 5. Po co to wszystko skoro wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać, a waga sama spadnie.

  To rzeczywiście dość powszechne podejście do problemu. Mówimy sobie często: „przytyłem, muszę zacząć mniej jeść” lub „przytyłem, pora zacząć biegać”. Mija jednak jakiś czas i wszystko zostaje po staremu. Odmawiamy sobie jedzenia lub wylewamy pot na bieżni, a nasza waga ani drgnie. To pokazuje, że „odwrócenie biochemii” naszego organizmu to nie jest wcale taka prosta sprawa. Przeciwnik jest poważny i tak łatwo się nie podda. To właśnie dlatego osoby z nadwagą nie mają szczególnej ochoty do aktywności fizycznej. Czują rozleniwienie, a przyjemność czerpią z ciągłego podjadania. To nie ich wina, to ich organizm „walczy o swoje”. Tu zmiany trzeba zacząć od innej strony! Nie nasze zachowania (czyli bieganie lub dieta) poprawią funkcjonowanie naszych organizmów, ale zmiana funkcjonowania organizmu zmieni reakcję naszego ciała na dietę lub aktywność. Tyle ogólnie, a po szczegóły zapraszam już do programu  E-BALANS.     

 • 6. Co z dostępnymi na rynku preparatami na odchudzanie ?

  W dzisiejszych czasach powinniśmy rzeczywiście mieć możliwość rozwiązania tak poważnego społecznie problemu, jakim jest otyłość przy pomocy środków farmakologicznych. Byłoby dobrze. Niestety, nie ma takich środków ! Przepraszam, niektórzy uważają, że są i nawet sprzedają stosowne pastylki każdemu, kto zechce zapłacić, byle tylko wygrać ze swoją nadwagą stosując drogę „na skróty”. Gdyby tak rzeczywiście było nie mielibyśmy na całym świecie jednego z najbardziej nabrzmiałych i wymykających się z pod wszelkiej kontroli zjawiska, jakim jest pandemia otyłości. Każdy, kto zechciałby obniżyć swoją masę ciała mógłby rozwiązać swój problem w aptece. Na dzień dzisiejszy jedyną w miarę skuteczną metodą, którą stosuje dzisiejsza medycyna w przypadkach skrajnej otyłości, jest operacja bariatryczna, czyli zmniejszenie żołądka. Szukając innych dróg, jesteśmy niestety nadal zdani na samych siebie.  

 • 7. Czy to prawda, że pierwsze dwie konsultacje oraz miesięczny dostęp do aplikacji są bezpłatne ?

  Tak. Pierwsze spotkanie pozwala określić oczekiwania klienta, poznać wstępnie jego profil zdrowotny, zaplanować kolejne działania, odpowiedzieć na pytania osoby rozpoczynającej proces odchudzania.

  W trakcie drugiej konsultacji przedstawiamy szczegóły naszego programu E-BALANS, omawiamy wyniki przeprowadzonych badań, dokonujemy pomiarów antropometrycznych oraz przedstawiamy indywidualny dla pacjenta program działania. Wprowadzamy także w szczegóły działania naszej aplikacji E-BALANS i aktywujemy - również nieodpłatnie – próbny dostęp do wszystkich jej funkcjonalności na miesięczny okres czasu.

Wszelkie prawa zastrzeżone